Porady, jak czysto wyprać pieluchę wielorazową

Czy jesteś miłośnikiem pieluch wielorazowych? Jeśli tak, to należysz do tych, którzy zmieniają styl życia na bardziej ekologiczny i zrównoważony. Jeśli jesteś użytkownikiem pieluszek wielorazowych, możesz stanąć w obliczu wyzwania, jakim jest ich pranie.

Pranie pieluszek materiałowych nie jest łatwym zadaniem; wymaga dużo czasu i cierpliwości. Niektórzy rodzice nie wiedzą, jak prawidłowo prać pieluchy. Oto lista rzeczy, o których należy pamiętać podczas prania pieluszek.

Wyczyść powierzchnię przed użyciem

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest czyszczenie powierzchni przed użyciem. Nie myj pieluszek żadnym mydłem w płynie ani detergentem w płynie. Zamiast tego można użyć suchej szmatki i przetrzeć nią pieluchy.

Pierz pieluchy materiałowe w odpowiedniej temperaturze

Pieluchy muszą być prane w odpowiedniej temperaturze; najlepsza temperatura to między 120 a 130 stopni. Jeśli używasz pralki, która ma pokrętło do ustawiania temperatury wody, łatwo jest ją ustawić. Jeśli jednak używasz suszarki, musisz ustawić temperaturę w suszarce.

Unikaj prania pieluch materiałowych w deszczu

Pranie pieluszek w deszczu może sprawić, że będą one mokre i wilgotne. Jeśli są zbyt mokre, trzeba je wysuszyć na powietrzu lub włożyć do suszarki. Jeżeli pieluchy są mokre, należy poczekać, aż całkowicie wyschną.

Używaj odpowiedniej ilości wody

Jeśli używasz pralki, musisz dodać tylko pół filiżanki wody. Jeśli używasz suszarki, musisz dodać 2 filiżanki wody. Ale jeśli pierzesz pieluchy ręcznie, musisz dodać 1 filiżankę wody.

Nie zapomnij o mydle

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi jest używanie mydła podczas prania pieluszek. Użycie mydła sprawi, że pieluchy będą białe i matowe.

Wnioski:

Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać podczas prania pieluszek. Stosując się do tych wskazówek, można zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku.