6 najskuteczniejszych sposobów dyscyplinowania dzieci

Dzieci są naprawdę słodkie i urocze, ale niektóre z nich są bardzo niegrzeczne, a niegrzeczne dzieci nie są miłe w zabawie. Często źle się zachowują, czasem walczą z rodzicami, a czasem próbują ukryć się przed rodzicami, gdy są niegrzeczne.

Jeśli jesteś jednym z tych rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci odróżniania dobra od zła, musisz wypróbować te 6 najskuteczniejszych sposobów dyscyplinowania dzieci.

1. Podaj powód

Jeśli chodzi o dyscyplinę, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy, jest ukaranie naszych dzieci, ale nie jest to dobry pomysł, ponieważ sprawi, że dziecko poczuje się źle, a powód nie zadziała.

Podaj powód, dla którego karzesz swoje dziecko. Powiedz mu, że takie zachowanie jest niedopuszczalne, możesz też wyjaśnić, że taka jest zasada i w przyszłości będziesz jej przestrzegać. Jeśli nadal będzie się źle zachowywać, uderzysz je. W ten sposób uświadamiasz dziecku, że nie masz czasu do stracenia i jeśli będzie się źle zachowywało, będziesz musiał je ukarać.

2. Wykorzystaj odpowiedni czas

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko Cię słuchało, musisz poświęcić mu odpowiednią ilość czasu. Jeśli dziecko zachowuje się niewłaściwie, należy poświęcić mu odpowiednią ilość czasu.

Jeśli mówisz dziecku, że musi coś zrobić, a ono zamiast tego gra w swoją grę, musisz mu przerwać i powiedzieć, że już grało w grę, a teraz chcesz, żeby posłuchało. W ten sposób uświadomisz dziecku, jak ważny jest czas i co chcesz zrobić.

3. Przejmij kontrolę

Nie można powiedzieć, że nigdy nie będzie się złościć, ale trzeba kontrolować swoje emocje. Jest to najważniejszy czynnik pozwalający kontrolować gniew. Jeśli będziesz się złościć i krzyczeć na swoje dziecko, nigdy nie będziesz w stanie go nauczyć.

Należy się kontrolować i nie krzyczeć na dziecko. Musisz mu powiedzieć, że nie jesteś zadowolony i podejmiesz decyzję o tym, jak je zdyscyplinować.

4. Unikaj mówienia

Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko odróżniania dobra od zła, musisz unikać mówienia czegokolwiek.

Musisz zrozumieć, że dziecko nie ma pojęcia o tym, co robi, a jeśli zaczniesz do niego mówić, zacznie się źle zachowywać.

5. Unikaj karania

Kara nie będzie miała żadnego znaczenia w przyszłości. Nauczysz tylko dziecko, że jeśli je uderzysz, to mu nie wybaczysz.

Upewnij się, że nie stosujesz kar fizycznych i jeśli dziecko źle się zachowuje, nie bij go. Zamiast tego możesz je skarcić lub zabrać w inne miejsce, gdzie będzie miało nauczkę.

6. Bądź stanowczy

Ważne jest, aby uczyć swoje dzieci odróżniania dobra od zła, a jeśli będziesz stanowczy, łatwiej będzie Ci to zrobić.

Powinieneś powiedzieć dziecku, że jeśli jest niegrzeczne, to dasz mu limit czasowy, a jeśli będzie się źle zachowywało, to je skarcisz.