3 Przewodnik zakupu tkanin na pieluszki dla niemowląt

Nie ma nic bardziej wyjątkowego niż pieluszki dla niemowląt. Kiedy zobaczysz swoje dziecko w maleńkich ubrankach i poczujesz ciepło jego skóry, zakochasz się. A dobre jest to, że nie musisz wydawać fortuny, aby kupić pieluszki najlepszej jakości.

Oto 3 najlepsze tkaniny na pieluchy, na które powinieneś zwrócić uwagę:

Tencel® (organiczny)

Tencel® to tkanina wykonana z pulpy drzewnej, która jest najlepszą bawełną organiczną. Tkanina ta jest w 100% organiczna i znana jest ze swojej zdolności do zatrzymywania wilgoci. Pomaga zachować naturalną elastyczność skóry i jest wykorzystywana do produkcji artykułów dla dzieci, takich jak wkładki do karmienia. Jest oddychająca, hipoalergiczna i miękka. Tencel jest alternatywą dla konwencjonalnej bawełny, ponieważ nie zawiera pestycydów ani nawozów chemicznych.

Bawełna organiczna

Jest to druga opcja, jeśli szukasz najlepszego materiału z bawełny organicznej. Materiał z bawełny organicznej to mieszanka bawełny i poliestru, która jest lepsza niż sama bawełna. Materiał ten jest wolny od szkodliwych substancji chemicznych i jest idealny dla skóry dziecka. Ma właściwości antybakteryjne i jest bardzo chłonny. Jest dostępny w różnych wzorach i fakturach, dzięki czemu świetnie nadaje się na pieluszki dla dzieci.

Zrównoważone konopie

Konopie to rodzaj włókna i jest to trzecia opcja, jeśli szukasz materiału przyjaznego dla środowiska. Można znaleźć tkaniny konopne z różnymi nadrukami i fakturami, które są trwałe, miękkie i wygodne. Nadaje się również dla niemowląt i małych dzieci. Jest to tkanina bezpieczna dla skóry niemowląt. Materiału konopnego można używać do pokrowców na foteliki samochodowe, podkładek do przewijania i piżamek.

Wnioski:

Jak widzisz, są to 3 najlepsze tkaniny na pieluchy, które powinieneś wziąć pod uwagę. Wybierz jeden z tych materiałów, a nigdy nie będziesz żałować, że go wybrałaś.